BMW Bremseklodser

120,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Beskrivelse:

Foraksel:

Tykkelse [mm]: 16,5

Brede [mm]: 76,7

Højde [mm]: 65,5

4 på lager

Varenummer (SKU): 571271B Kategori: Tags: ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
BMW 3 serie saloon E21
315
1573
75
03/1981 – 03/1984
316
1573
90
08/1975 – 08/1980
316
1766
90
09/1980 – 08/1982
318
1766
98
08/1975 – 08/1980
318 i
1766
105
11/1979 – 08/1982
320
1990
109
08/1975 – 08/1977
320/6
1990
122
09/1977 – 08/1982
320 i
1990
125
06/1975 – 08/1982
323 i
2316
143
01/1978 – 08/1982
BMW 3 serie saloon E30
315
1573
75
09/1982 – 10/1983
BMW 5 serie saloon E12
520 i
1990
131
08/1972 – 10/1975
BMW M1

3.5
3453
278
05/1979 – 05/1983

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikant
Nummer
BMW 33111150523
BMW 34111117002
BMW 34111117352
BMW 34111118517
BMW 34111150002
BMW 34111150523
BMW 34111150524
BMW 34111150527
BMW 34111152655
BMW 34111158270
BMW 34111159249
BMW 34111159250
BMW 34111159251
BMW 34211150524
OPEL 1605300
OPEL 1605321
OPEL 1605398
OPEL 1605557
OPEL 1605713
OPEL 1605714
OPEL 1605715
VAUXHALL 90297411
VAUXHALL 90297412
VAUXHALL 9293345
SPIDAN 30074
SPIDAN 30116
ATE 13046050302
ATE 13046050322
ATE 605030
ATE 605032
PAGID T0456
PAGID T0465
LUCAS ELECTRICAL GDB654
VALEO 540122
VALEO 551439
VALEO 597063
VALEO 598108
BOSCH 0986465881
BOSCH 986463232
BOSCH 986465881
LEMFORDER 2054304
LEMFORDER 20624
TEXTAR 2032301
TEXTAR 2032303
TEXTAR 2032316504
TEXTAR 2058803
TEXTAR 2058805
TEXTAR 2058816504
TEXTAR 2058816504T4078
TEXTAR 2058816504T444
JURID 571271D
JURID 571271J
JURID 571271JAS
BENDIX 571271B
FTE BL1057A1
FTE BL1103A2
QUINTON HAZELL 001400
QUINTON HAZELL 001410
QUINTON HAZELL 020900
QUINTON HAZELL BLF220
QUINTON HAZELL BP129
QUINTON HAZELL BP220
FERODO FDB116
FERODO FDB192
FERODO TAR192
BREMBO P06006
BREMBO P23038
BREMBO P59004
MINTEX MDB1099
MINTEX MDB1153
PEX 7030
PEX 7165
BORG & BECK BBP1043
ZIMMERMANN 205881651
DELPHI LP161
DELPHI LP87
METZGER 001400
METZGER 180307
MAGNETI MARELLI 363700200465
MAGNETI MARELLI 363702160038
MAGNETI MARELLI 363702160103
MAGNETI MARELLI 363702160314
TRISCAN 811010219
TRISCAN 811011784
METELLI 2200270
NK 221501
NK 229903
OPTIMAL 12039
OPTIMAL 9164
MEYLE 0252058816
ROADHOUSE 201400
ROADHOUSE 201410
ROADHOUSE 220900
REMSA 001400
REMSA 001410
REMSA 01400
REMSA 01410
REMSA 020900
ICER 180170
ICER 180307
VAICO V208120
RAMEDER T0610075
RAMEDER T0611236
RAMEDER T0611237
HP 2247
HP 2286
SBS 1501221501
SBS 1501229903
ROULUNDS 427681
ROULUNDS 463883
A.B.S. 36090
A.B.S. 36140
BARUM BA2185
LPR 05P137
LPR 05P210
TRUSTING 0290
MOPROD MDP116
MOPROD MDP192
TRW GDB611
TRW GDB654
HP (ZEBRA) HP2247
HP (ZEBRA) HP2286
ACDelco AC058210D
ACDelco AC427681D
ACDelco AC463883D
ROULUNDS BRAKING 427681
FLENNOR FB210497
FLENNOR FB210914
NECTO FD4143A
NECTO FD465A
MGA 142
MGA 96
Brake ENGINEERING PA251
Brake ENGINEERING PA283
APEC braking PAD282
APEC braking PAD318
JP GROUP 88341111592012
GIRLING 6106112
GIRLING 6106542
KAWE 001400
KAWE 001410
KAWE 020900
fri.tech. 0290
sbs 1501221501
TOPRAN 500372
E.T.F. 120085
E.T.F. 120144
CIFAM 8220270
WOKING P114300
WOKING P114310
WOKING P309300
VILLAR 6260137
VILLAR 6260210
SIMER 170
SIMER 229
RAICAM 1180
RAICAM 1921
KLAXCAR FRANCE 24566
FIRST LINE FBP1062
GALFER 20103
GALFER 2328801
WEEN 1511386
LUCAS GDB654
FMSI 7101D174
FMSI D1747101
WVA 20588

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 7 × 10 × 6 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “BMW Bremseklodser”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *