Bremseklodser til Ford

160,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Beskrivelse:

Foraksel:

Tykkelse [mm]: 15

Brede [mm]: 88,5

Højde [mm]: 70,9

6 på lager

Varenummer (SKU): 571233B Kategori: Tags: , ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Ford Transit Bus
1.7 FT 100 (72E2A)
1699
65
04/1971 – 03/1978
1.5 1000 (72E2A)
1488
60
12/1968 – 05/1973
1.7 1000 (72E2A)
1688
65
01/1971 – 05/1973
2.3 D FT 100 (72E2X)
2332
63
11/1971 – 09/1978
1.7 (72E3C)
1688
65
01/1971 – 05/1973
1.6 (VAS, VLS, VZS)
1593
65
12/1977 – 10/1986
2.0 (VAS, VIL, VLS, VUL, VZS)
1993
78
11/1977 – 10/1986
2.5 D (VAS, VBL, VIL, VUL, VZS)
2496
68
10/1983 – 10/1986
2.4 D (VAS, VBL, VIL, VUL, VZS)
2358
63
12/1977 – 10/1986
2.0 (VAS, VBLVIL, VLS, VUL, VZS)
1993
59
12/1977 – 07/1982
2.0 (VAS, VLS, VZS)
1993
75
11/1977 – 10/1986
1.6
1598
84
01/1978 – 10/1986
1.6 (TBL, TES)
1593
63
12/1985 – 01/1989
2.5 D (TBS, TCL, TCS, TEL, TES)
2496
68
12/1985 – 01/1989
Ford Transit Van
2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS)
2496
71
10/1988 – 09/1991
2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS)
2496
68
01/1986 – 09/1991
1.6 (TAS)
1593
63
09/1985 – 09/1992
Ford Transit Courrier
1.3
1296
69
03/1981 – 02/1986
Ford Transit Box
1.5 (72E1A)
1498
60
01/1971 – 05/1973
1.7 FT 100
1699
65
04/1971 – 03/1978
1.6 (WS)
1593
65
11/1977 – 10/1986
2.0 (VHL, VVS)
1993
78
11/1977 – 10/1986
2.4 D (VVS)
2358
63
11/1977 – 10/1986
2.0 (VVS)
1993
59
11/1977 – 07/1982
2.5 D (VVL)
2496
68
10/1983 – 10/1986
1.6
1598
84
01/1978 – 09/1985
Ford Transit Flatbed
1.5
1498
60
01/1971 – 05/1973
1.7 FT 100
1699
65
04/1971 – 03/1978
2.4 D (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS)
2358
62
11/1977 – 09/1985
2.5 D (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS)
2496
68
10/1983 – 10/1986
2.0 (VGL, VSL, VTL)
1993
59
11/1977 – 07/1982
2.0 (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS)
1993
78
11/1977 – 10/1986
1.6 (VCS, VDS)
1593
65
11/1977 – 10/1986
1.6
1598
84
01/1978 – 07/1987
2.5 DI (TTE, TTL, TTS, TUL)
2496
71
09/1988 – 09/1992
2.5 D (TTL, TTS, TUL, TUS, TTE) CAT
2496
68
01/1986 – 01/1989
LDV Sherpa Bus
1.7
1700
73
10/1978 – 12/1982
1.8 D
1798
65
03/1974 – 12/1982
LDV Sherpa Box
1.7
1699
73
07/1982 – 10/1986
1.8 D
1798
52
07/1982 – 10/1985
MG MGB GT
3.5
3532
137
01/1973 – 12/1976
Reliant Scimitar Station Wagon
2.8 GTE
2792
135
01/1980 – 12/1986
Reliant Scimitar Cabriolet
2.8 GTC
2792
135
01/1980 – 12/1985
Rover 2000-3000 Hatchback
2600 S
2597
126
10/1982 – 10/1986
2600
2597
135
09/1977 – 10/1982
3500
3528
156
06/1976 – 10/1986
3500 Vitesse
3528
193
10/1982 – 10/1986
2300
2350
120
09/1977 – 10/1986
2400 TD
2393
91
05/1982 – 10/1986
Triumph 2000 Mk I Saloon
2.0
1998
90
01/1968 – 12/1975
Triumph 2000 Mk I Estate
2.0
1998
90
01/1968 – 12/1975
Triumph 2000 Mk II Saloon
2.0
1998
90
03/1972 – 12/1975
2.0
1998
88
03/1972 – 12/1975
Triumph 2000 Mk II Estate
2.0
1998
91
03/1972 – 12/1975
2.0 TC
1998
92
03/1972 – 12/1975
Triumph STAG
3.0
2997
145
01/1970 – 12/1977
Triumph TR8
3.5
3532
135
01/1980 – 12/1981
Triumph 2.5 PI Mk I Saloon
2.5
2498
134
01/1968 – 12/1975
2.5
2498
122
10/1968 – 10/1975
Triumph 2.5 PI Mk I Estate
2.5
2498
134
01/1968 – 12/1975
2.5
2498
122
10/1968 – 10/1974
Triumph 2500 Saloon
TC
2498
100
05/1974 – 04/1975
S
2498
108
04/1975 – 12/1977
Triumph 2500 Estate
TC
2498
100
05/1974 – 04/1975
S
2498
108
04/1975 – 12/1977
Vauxhall Ventora
3300
3294
124
03/1969 – 10/1976
Vauxhall Victor Estate
3000
3294
124
03/1968 – 09/1972
1800
1759
78
10/1972 – 10/1976
2300
2279
100
10/1972 – 10/1976
Vauxhall Victor Saloon
1800
1759
78
10/1972 – 10/1976
2300
2279
100
10/1972 – 10/1976
Vauxhall VX
1800
1759
88
01/1976 – 10/1978
2300
2279
110
01/1976 – 10/1978
2300, 4/90
2279
112
01/1972 – 10/1978
Vauxhall VX Estate
1800
1759
88
01/1976 – 10/1978
2300
2279
110
01/1976 – 10/1978

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikant
Nummer
AUSTIN 6614744
BEDFORD 91109274
BEDFORD 91126365
FORD 1571569
FORD 1642643
FORD 5010540
FORD 5015932
FORD 5018907
FORD 5022397
FORD 513083
FORD 520243
FORD 6567001
FORD 76VB2K021AA
FORD 86VX2K021AA
FORD 89VX2K021AA
FORD 89VX2KO21AA
FORD 91014594
FORD AB2SX2K021LA
FORD AEU1546
FORD AEU1947
MG GBP90245
ROVER 6614744
ROVER AEU1546
ROVER GBP242
ROVER GBP242AF
ROVER GBP90242
ROVER RTC3261
ROVER RTGBP3400
TRIUMPH 513083
TRIUMPH 520243
TRIUMPH GBP245
VAUXHALL 91014594
RELIANT RTGBP3400
LDV RTC3261
SPIDAN 30257
ATE 13046069102
ATE 606910
PAGID T0571
LUCAS ELECTRICAL GDB340
LUCAS ELECTRICAL GDB341
VALEO 551500
VALEO 551624
VALEO 598391
BOSCH 0986413641
BOSCH 0986463641
BOSCH 986463641
LEMFORDER 2064903
TEXTAR 2036404
TEXTAR 2036415005
TEXTAR 2036415005T403
TEXTAR 2036415025
TEXTAR 2036415025T403
JURID 571233J
BENDIX 571233B
BENDIX DB840
FTE BL1064A1
QUINTON HAZELL 005611
QUINTON HAZELL 005810
QUINTON HAZELL BLF170
QUINTON HAZELL BP170
FERODO FDB833
FERODO FSL833
FERODO FVR833
FERODO TAR833
BREMBO P24004
MINTEX MLB40
PEX 7015
BORG & BECK BBP1098
DELPHI LP45
DELPHI LP510
METZGER 005810
METZGER 180092
MAGNETI MARELLI 363700200571
MAGNETI MARELLI 363702160168
MAGNETI MARELLI 363702160797
FEBI BILSTEIN 16017
TRISCAN 811010815
TRISCAN 811016920
METELLI 2206780
NK 229922
OPTIMAL 6700
OPTIMAL 9108
MEYLE 0252036415
ROADHOUSE 205611
ROADHOUSE 205810
REMSA 005611
REMSA 005810
REMSA 05810
ICER 180092
ICER 180301
RAMEDER T0610905
HP 2253
SBS 1501229922
KAMOKA 1011666
KAMOKA JQ1011666
DENCKERMANN B110243
DENCKERMANN B110244
ROULUNDS 423581
A.B.S. 36102
LPR 05P143
TRUSTING 6940
LEYLAND RTC3261
LEYLAND-DAF RTC3261
MOPROD MDP49
TRW GDB335
TRW GDB340
TRW GDB341
TRW GDB789
HP (ZEBRA) HP2253
LEYLAND-INNOCENTI RTC3261
ACDelco AC058143D
ACDelco AC423581D
ROULUNDS BRAKING 423581
SCT Germany SP231
FLENNOR FB210836
FLENNOR FB211051
NECTO FD0571V
NECTO FD571N
NECTO FD571V
MGA 102
Brake ENGINEERING PA223
APEC braking PAD60
DON CVP041
KAGER 350069
GIRLING 6103406
GIRLING 6107896
KAWE 005611
KAWE 005810
KAWE 5810
fri.tech. 6940
sbs 1501229922
E.T.F. 120102
CIFAM 8226780
WOKING P156311
WOKING P158310
VILLAR 6260143
SIMER 184
RAICAM 1370
OPEN PARTS BPA005810
FIRST LINE FBP1137
STOP 571233S
GALFER 21128
BSG BSG30200011
WEEN 1511436
WEEN 1512359
LUCAS GDB340
LUCAS GDB341
FMSI 7014D81
FMSI D817014
WVA 20364
WVA 20381
WVA 20382
WVA 20400
WVA 20403
WVA 20604

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 6 × 10 × 4 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Bremseklodser til Ford”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *