Bremseklodser til Japanske biler

160,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Beskrivelse:

Foraksel:

Tykkelse [mm]: 14,5

Brede [mm]: 79

Højde [mm]: 60

13 på lager

Varenummer (SKU): 572120B Kategori: Tags: ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Mitsubishi Colt
1.2 GL (A151A)
1244
55
12/1978 – 01/1984
1.4 GLX,GT (A152A)
1410
70
05/1979 – 01/1984
1.4 Turbo (A152A)
1410
105
09/1981 – 01/1984
Mitsubishi Lancer Saloon
1.2
1238
55
01/1978 – 09/1979
1.4
1439
68
01/1978 – 09/1979
1.6
1597
82
01/1978 – 09/1979
Mitsubishi Lancer Station Wagon
1.4
1439
68
01/1978 – 09/1979
Mitsubishi Lancer F MkII
1.2 GLX (A171)
1244
55
03/1983 – 01/1984
1.4 GLX (A172)
1410
70
03/1983 – 01/1984
1.4 Turbo
1410
105
03/1983 – 01/1984
Mitsubishi Lancer
1.4 GLX (A172)
1410
68
09/1979 – 02/1983
1.6 (A174)
1597
82
09/1979 – 02/1983
Mitsubishi Celeste
1.6 ST (A73)
1597
73
01/1977 – 06/1981
2.0 GSR (A78)
1995
90
10/1975 – 06/1981
2.0 GSR (A78)
1995
97
01/1977 – 06/1981
2.0 GSR (A78)
1995
105
01/1979 – 06/1981
Mitsubishi Galant
1.6
1597
75
01/1977 – 08/1980
2.0 GLX
1995
86
01/1977 – 08/1980
2.0
1995
98
01/1979 – 08/1980
Mitsubishi Galant Estate
1.6 GL (A121V)
1597
75
01/1979 – 08/1980
Mitsubishi Sapporo
1.6 SL,GL (A121)
1597
75
04/1978 – 07/1980
Toyota Corolla Hatchback
1.6
1588
73
09/1976 – 01/1980
1.6
1588
84
09/1976 – 01/1980
1.3 (KE70)
1290
60
09/1979 – 01/1982
1.3 (KE70)
1290
65
02/1982 – 05/1983
1.6 (TE71)
1588
73
09/1979 – 05/1983
1.6 (TE71)
1588
75
09/1979 – 05/1983
1.6 (TE71)
1588
86
09/1979 – 05/1983
1.6 GT (TE71)
1588
110
05/1980 – 09/1983
Toyota Corolla Saloon
1.3 (KE70)
1290
60
09/1979 – 06/1983
1.3 (KE70)
1290
65
02/1982 – 06/1983
1.6 (TE71)
1588
75
10/1982 – 09/1983
1.8 D (CE70)
1839
58
01/1983 – 09/1983
Toyota Corolla Station Wagon
1.3 (KE70)
1290
60
12/1979 – 01/1982
1.3 (KE70)
1290
65
02/1982 – 08/1987
1.8 D (CE70)
1839
60
05/1983 – 08/1987
Daihatsu Charmant Saloon
1.3 (A35)
1290
65
11/1981 – 07/1987
1.6 (A45)
1588
75
12/1981 – 09/1984
Hyundai Excel
1.5
1468
72
10/1985 – 09/1989
1.3
1299
68
10/1985 – 09/1989
1.5
1468
72
10/1989 – 01/1995
Hyundai Excel Saloon
1.3
1299
68
10/1985 – 09/1989
1.5
1468
72
10/1985 – 09/1989
Hyundai Pony
1.2
1238
54
06/1974 – ->
1.4
1439
68
08/1977 – ->
Hyundai Pony Wagon
1.2
1238
54
02/1978 – ->
1.4
1439
68
02/1978 – ->

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer

Fabrikat
Nummer
DAIHATSU 0449112141
DAIHATSU 0449112141000
DAIHATSU 449112141011
HONDA 45022671305
HONDA 45022671315
MAZDA 037649230A
MAZDA 087049230C
MITSUBISHI MB082119
MITSUBISHI MB193425
TOYOTA 0446512430
TOYOTA 0449112090
TOYOTA 0449112091
HYUNDAI 449112141011
HYUNDAI 5810321300
HYUNDAI 5810321310
HYUNDAI 5810321330
HYUNDAI 5811511100
SPIDAN 30311
ATE 13046059452
ATE 605945
PAGID T0809
PAGID T0843
LUCAS ELECTRICAL GDB295
BOSCH 0986463301
BOSCH 0986467031
BOSCH 986463301
BOSCH 986467031
TEXTAR 2070302
TEXTAR 2070314514
TEXTAR 2070314514T456
JURID 572120J
QUINTON HAZELL 007920
QUINTON HAZELL 009800
QUINTON HAZELL BP212
QUINTON HAZELL BP213
FERODO FDB085
FERODO FDB85
BREMBO P28002
MINTEX MDB1069
PEX 7169
DELPHI LP74
METZGER 180164
MAGNETI MARELLI 363702160735
TRISCAN 811010009
TRISCAN 811010027
TRISCAN 811010050
TRISCAN 811010072
TRISCAN 811013842
METELLI 2202280
NK 229926
OPTIMAL 9281
ROADHOUSE 207900
ROADHOUSE 207920
ROADHOUSE 209800
REMSA 007900
REMSA 007920
REMSA 009800
REMSA 07920
REMSA 07940
JAPANPARTS PA210AF
JAPANPARTS PA310AF
ICER 180164
RAMEDER T0610616
HP 2136
ROULUNDS 464685
A.B.S. 36072
LPR 05P164
LPR 05P169
TRUSTING 2370
KAVO PARTS BP3000
KAVO PARTS BP9009
KAVO PARTS BP9089
MOPROD MDP85
TRW GDB175
TRW GDB295
HP (ZEBRA) HP2136
ACDelco AC058164D
ACDelco AC464685D
SCT Germany SP159
FLENNOR FB211020
ASHIKA 5002210
ASHIKA 5003310
NECTO FD809A
NIPPARTS J3603010
MGA 83
Brake ENGINEERING PA241
Brake ENGINEERING PA302
APEC braking PAD158
GIRLING 6101759
GIRLING 6102959
KAWE 007920
KAWE 009800
fri.tech. 2370
sbs 1501229926
E.T.F. 120077
E.T.F. 120198
CIFAM 8222280
WOKING P179300
WOKING P179320
WOKING P198300
SIMER 154
SIMER 460
RAICAM 0960
RAICAM 3400
BLUE PRINT ADC44202
BLUE PRINT ADM54204
FIRST LINE FBP1521
NPS M360A10
NPS M360I62
ASHUKI 10800103
IPS Parts IBD1310
JAPKO 50210
JAPKO 50310
WEEN 1512021
LUCAS GDB295

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 7 × 10 × 6 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Bremseklodser til Japanske biler”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *