Bremseklodser til Peugeot / Renault

158,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Bekrivelse:

Tykkelse [mm]: 14

Brede [mm]: 108,8

Højde [mm]: 49

5 på lager

Varenummer (SKU): 571224B Kategori: Tags: ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Renault 4 Estate
1.0
956
42
12/1985 – 06/1993
1.1
1108
44
06/1986 – 06/1990
Renault 4 Box
1.1 (2370, 210B)
1108
34
10/1976 – 07/1989
1.0
956
34
06/1987 – 12/1993
Renault 5
0.8 (1221, 1391, 1220)
845
35
10/1972 – 08/1984
0.8 (1221, 1391)
845
37
01/1982 – 12/1984
1.0 (1222, 1392)
956
44
01/1972 – 12/1985
1.1 (1227, 1397)
1108
45
09/1980 – 12/1985
1.3 (1225, 1395)
1289
45
06/1979 – 09/1984
1.3 Automatik (1225, 1395)
1289
54
06/1979 – 09/1984
1.3 (1224, 1394)
1289
64
09/1975 – 09/1984
1.4 Automatik (1229, 1399)
1397
59
06/1982 – 09/1984
1.4 (1229, 1399)
1397
63
01/1982 – 12/1985
1.4 Alpine A5 (1223)
1397
93
09/1977 – 09/1981
1.4 Alpine Turbo (122B)
1397
108
10/1981 – 01/1985
1.4 Turbo (8220)
1397
160
06/1980 – 01/1985
1.4
1397
160
09/1980 – 03/1985
1.4
1397
110
06/1984 – 01/1985
Renault 5 Box
0.8 (2381)
845
35
10/1972 – 08/1984
1.0 (2382)
956
44
01/1972 – 12/1985
1.1
1108
45
09/1980 – 12/1985
Renault 6
1.1
1108
45
08/1970 – 04/1987
1.1
1108
48
07/1971 – 04/1980
Renault 12 Saloon
1.3 (1170)
1289
54
10/1969 – 08/1980
1.3 TS (1177, 1337)
1289
60
08/1972 – 08/1980
1.4
1397
67
08/1976 – 05/1979
1.3 (1170)
1289
50
07/1975 – 04/1980
1.6 Gordini (1173)
1565
113
08/1970 – 12/1974
1.6
1565
68
08/1970 – 08/1976
Renault 12 Break
1.3 (1170)
1289
54
10/1970 – 08/1980
1.3 (1177)
1289
60
08/1973 – 08/1980
1.3 (1170)
1289
50
07/1975 – 04/1980
1.6
1565
113
08/1970 – 07/1975
1.6
1565
102
08/1970 – 08/1976
1.6
1565
68
08/1970 – 08/1976
Renault 12 Box
1.3
1289
50
07/1975 – 04/1980
Renault 14
1.2 (1210)
1218
57
05/1976 – 01/1980
1.2 (1210)
1218
58
01/1980 – 12/1983
Renault 15
1.3 (1300)
1289
60
03/1972 – 10/1980
1.6 (1302)
1565
90
03/1972 – 10/1980
Renault 16
1.6 TL (1152, 1153, 1157)
1565
65
01/1971 – 08/1980
1.6 TX (1156)
1647
93
06/1974 – 08/1980
1.6 TA
1647
71
01/1969 – 08/1980
Renault 17
1.6
1565
90
03/1972 – 10/1980
Renault 18 Saloon
1.4 (1340)
1397
64
04/1978 – 07/1986
1.6 (1341)
1647
73
04/1982 – 07/1986
1.6 (1341)
1647
79
04/1978 – 09/1982
Renault 18 Break
1.4 (1350)
1397
64
05/1979 – 07/1986
1.6 (1351)
1647
73
01/1982 – 07/1986
1.6 (1351)
1647
79
05/1979 – 09/1982
2.1 Diesel (1354)
2068
67
11/1980 – 07/1986
1.6 4×4
1647
79
02/1979 – 06/1981
Renault 18 Box
1.4
1397
64
05/1979 – 07/1986
Renault 20
1.6 (1271)
1647
97
05/1977 – 12/1983
1.6 (1271)
1647
90
10/1975 – 05/1977
Citroen LNA
0.6
602
33
11/1976 – 07/1979
0.6
652
35
11/1978 – 07/1986
Citroen Visa
0.6
652
33
07/1982 – 03/1991
0.6
652
34
09/1978 – 06/1988
11 E
1124
48
09/1978 – 06/1988
11 E
1124
50
07/1982 – 03/1991
14 GT
1360
79
03/1982 – 03/1991
II Super X
1219
64
07/1980 – 06/1982
1.0
954
45
09/1984 – 06/1988
14 GT
1360
75
03/1982 – 03/1987
Citroen Visa Convertible
11 RE
1124
50
03/1983 – 10/1988
Peugeot 104
1.0
954
44
09/1983 – 06/1988
1.1
1124
66
09/1978 – 09/1979
Peugeot 104 Coupe
1.1
1124
66
09/1973 – 09/1979
Peugeot 304
1.4 D (M20)
1357
45
10/1976 – 10/1979
Peugeot 304 Break
1.3 (D01)
1290
65
09/1970 – 10/1980
1.1 (D11)
1127
58
10/1976 – 10/1980
1.4 D
1357
45
10/1976 – 10/1979
Peugeot 305
1.5
1472
88
05/1980 – 09/1982
1.3
1290
65
11/1977 – 09/1982
Peugeot 35 MkII
1.1
1127
58
11/1982 – 12/1988
Fiat Ritmo I
125 TC Abarth 2.0
1995
125
11/1981 – 09/1982
Fiat Ritmo II
0
0
/ – /
130 TC Abarth
1995
130
04/1983 – 12/1987
Fiat 127 Spazio
1.0
1049
50
10/1976 – 12/1995
Fiat 127 Panorama
1.0
1049
50
04/1980 – 12/1995
Alpine A310
1.7
1647
95
01/1971 – 12/1977
1.6
1605
127
01/1971 – 12/1977
1.6 Injection
1605
127
01/1976 – 12/1977
2.7 V6
2664
150
01/1976 – 12/1984
Dacia 1300
1.3
1289
54
12/1972 – 05/1983
Dacia 1300 Estate
1.3
1289
54
12/1972 – 05/1983
Dacia 1310 Saloon
1.3
1289
54
05/1983 ->
1.4 Classic
1397
63
01/1995 ->
1.4
1397
65
09/1985 – 12/1994
Dacia 1310 Estate
1.3
1289
54
05/1983 ->
Dacia 1210
1.2
1185
49
06/1983 – 12/1994
Dacia 1410 Saloon
1.4
1397
65
09/1985 – 12/1998
Dacia 1410 Estate
1.4
1397
65
09/1985 – 12/1998
1.4
1397
65
06/1994 – 12/1998

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikant Nummer
ALFA ROMEO 6000039184
CITROEN 5501436
CITROEN 75531486
CITROEN 95663076
FIAT 5888550
FIAT 792999
FIAT 9938109
FIAT 9938853
PEUGEOT 425010
PEUGEOT 425067
RENAULT 6000000413
RENAULT 7701200247
RENAULT 7701200320
RENAULT 7701200321
RENAULT 7701200355
RENAULT 7701200606
RENAULT 7701201121
RENAULT 7701201164
RENAULT 7701201296
RENAULT 7701201297
RENAULT 7701201300
RENAULT 7701201313
RENAULT 7701201470
RENAULT 7701202890
RENAULT 7701202954
RENAULT 7701203777
RENAULT 7701348071
RENAULT 7701348684
RENAULT 7701348689
RENAULT 7701348698
RENAULT 7701349049
RENAULT 7701349448
RENAULT 7701452106
RENAULT 7701454247
RENAULT 7701454894
DACIA 7701202890
DACIA 8455000902
DACIA 8455200321
DACIA 8455200355
DACIA 8455454894
ALPINE 7701202890
ALPINA 7701202890
SPIDAN 30037
SPIDAN 30071
SPIDAN 30072
SPIDAN 32559
SPIDAN 32563
ATE 13046039282
ATE 603928
PAGID T0671
PAGID T0697
LUCAS ELECTRICAL GDB118
LUCAS ELECTRICAL GDB147
VALEO 540315
VALEO 598077
VALEO 598078
VALEO 598085
BOSCH 0986424394
BOSCH 0986461396
BOSCH 986424394
BOSCH F026000126
LEMFORDER 26365
LEMFORDER 26525
TEXTAR 2014003
TEXTAR 2014014005
TEXTAR 2014014005T4078
TEXTAR 2049401
TEXTAR 2049414005
TEXTAR 92065100
TEXTAR 98200065101
JURID 571224J
FTE BL1060A1
QUINTON HAZELL 002100
QUINTON HAZELL 002106
QUINTON HAZELL 002116
QUINTON HAZELL BLF392
QUINTON HAZELL BP157
QUINTON HAZELL BP392
FERODO FDB106
FERODO FDB113
FERODO FDB361
FERODO FDB362
FERODO FDB72
BREMBO P68001
BREMBO P68004
MINTEX MDB1027
MINTEX MDB1151
MINTEX MDB2425
MINTEX MDC785
PEX 7287
BORG & BECK BBP1047
ZIMMERMANN 204941401
DELPHI LP146
DELPHI LP54
DELPHI LP56
DELPHI LP99
METZGER 002136
METZGER 180060
MAGNETI MARELLI 363702160065
MAGNETI MARELLI 363702160661
MAGNETI MARELLI 363702160662
MAGNETI MARELLI 363702160979
MAGNETI MARELLI 363702161064
TRISCAN 811010330
TRISCAN 811010732
METELLI 2200050
METELLI 2200051
METELLI 2200055
DOYEN 425010
OPTIMAL 8111VA
OPTIMAL 9142
OPTIMAL 9142V
ROADHOUSE 202100
ROADHOUSE 202104
ROADHOUSE 202106
ROADHOUSE 202116
REMSA 002100
REMSA 002104
REMSA 002106
REMSA 002116
REMSA 02100
ICER 180052
ICER 180060
ICER 180089
ICER 180098
ICER 180139
ICER 180258
ICER 180282
RAMEDER T0610066
HP 2162
ROULUNDS 473287
A.B.S. 36042
A.B.S. 360422
A.B.S. 36544
LPR 05P129
TRUSTING 0050
TRUSTING 0051
TRUSTING 0055
MOPROD MDP72
TRW GDB118
TRW GDB1297
TRW GDB1428
TRW GDB147
TRW GDB148
TRW GDB149
TRW GDB297
HP (ZEBRA) HP2167
HP (ZEBRA) HP2250
ACDelco AC473287D
FLENNOR FB210804
NECTO FD602A
NECTO FD605A
NECTO FD6163A
NECTO FD692A
MGA 65
Brake ENGINEERING PA228
GIRLING 6101483
GIRLING 6101493
GIRLING 6102973
GIRLING 6114281
KAWE 002100
KAWE 002106
fri.tech. 0050
fri.tech. 0051
fri.tech. 0055
E.T.F. 120018
E.T.F. 120220
CIFAM 8220050
CIFAM 8220051
CIFAM 8220055
WOKING P121300
WOKING P121304
WOKING P121306
WOKING P121316
VILLAR 6260117
VILLAR 6260129
SIMER 145
SIMER 1451
SIMER 147
RAICAM 0861
RAICAM 0863
RAICAM 0865
RAICAM 1310
KLAXCAR FRANCE 24802
KLAXCAR FRANCE 24802Z
FIRST LINE FBP1068
STOP 571224S
DITAS DFB1148
DITAS DFB1297
WEEN 1511651
WEEN 1511698
WEEN 1511860
WEEN 1511893
WEEN 1511904
WEEN 1512098
WAGNER WBP20140A
LUCAS GDB118
LUCAS GDB147

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 6 × 10 × 3 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Bremseklodser til Peugeot / Renault”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *