Mitsubishi bremseklodser

160,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Beskrivelse:

Foraksel:

Tykkelse [mm]: 15,5

Brede [mm]: 128

Højde [mm]: 56,2

10 på lager

Varenummer (SKU): 572302B Kategori: Tags: ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Mitsubishi Galant MK II
2.0 GLS (A163)
1997
102
09/1980 – 05/1984
2.3 Turbo-D (A167)
2347
84
09/1980 – 05/1984
Mitsubishi Galant Mk II Estate
2.0 GLX (A163V)
1997
102
09/1980 – 06/1983
2.3 Turbo-D (A167V)
2347
84
07/1983 – 05/1984
Mitsubishi Sapporo Mk II
2.0 GSL (A164A)
1997
102
08/1980 – 08/1983
2.0 GSR (A164A)
1995
112
08/1980 – 09/1984
Mitsubishi Pajero
2.6 (L042G, L047G)
2555
103
01/1983 – 11/1990
2.3 TD (L043G, L048G)
2347
84
12/1982 – 04/1986
2.5 TD (L044G, L049G)
2477
84
05/1986 – 10/1989
D (L049GW, L044GV)
2346
84
10/1984 – 09/1986
Mitsubishi Delica
1.6 (L032P, L062P)
1597
70
11/1984 – 02/1987
1.8 4×4 (L035G)
1795
82
08/1984 – 02/1987
2.3 D (L038P)
2347
68
04/1983 – 10/1986
1.8
1795
82
03/1983 – 10/1986
Mitsubishi L300 Express Box
1.6 (L032P, L062P)
1597
65
05/1980 – 10/1986
2.3 D (L038P, L068P)
2347
68
09/1983 – 10/1986
1.6 (L062P, L032P)
1597
69
02/1980 – 10/1986
1.8
1795
82
03/1983 – 10/1986
Mitsubishi L300 Flatbed
1.6 (L032P, L062P)
1597
70
04/1983 – 04/1994
2.5 D (L039P)
2477
69
11/1986 – 04/1994

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer

Fabrikant
Nummer
JURID 572302J
TRW GDB785
MINTEX MDB1607
MITSUBISHI MB193296
VALEO 598620
VAICO V370008
MITSUBISHI MB238509
FERODO FDB634
MITSUBISHI MB193295
ROADHOUSE 209440
GIRLING 6107859
MITSUBISHI MR389555
MITSUBISHI MB193299
DELPHI LP640
QUINTON HAZELL BP649
PAGID T0835
REMSA 009440
BLUE PRINT ADC44216
ICER 140623
LPR 05P532
TEXTAR 2069901
WOKING P194340
MGA 259
JAPANPARTS PA502AF
PEX 7267
A.B.S. 36151
OPTIMAL 9573
ASHIKA 5005502
METELLI 2201120
DELPHI LP529
MAGNETI MARELLI 363702160919
SPIDAN 31283
HERTH+BUSS JAKOPARTS J3605002
SBS 1501223005
KAVO PARTS BP5533
NIPPARTS J3605002
TRISCAN 811042011
NK 223005
CIFAM 8221120
TRUSTING 1140
FERODO FDB170
Brake ENGINEERING PA1003
ACDelco AC497581D
NPS M360I02
NECTO FD6704A
BREMBO P54002
MAGNETI MARELLI 363700200835
fri.tech. 1140
PAGID T0343
ASHUKI 10802005
LPR 05P167
TRW GDB828
BREMBO P54004
sbs 1501223005
TRISCAN 811042021
TEXTAR 2069915204
E.T.F. 120168
NK 229942
VILLAR 6260167
NECTO FD881A
RAICAM 4910
GIRLING 6108289
IPS Parts IBD1502
VILLAR 6260532
LEMFORDER 26417
A.B.S. 36587
ROADHOUSE 209420
REMSA 009420
WEEN 1511457
WOKING P194320
HP 2300
TRUSTING 2520
MAGNETI MARELLI 363702160935
CIFAM 8222430
METELLI 2202430
ATE 27046020112
fri.tech. 2520
SIMER 472
NECTO FD901A
ACDelco AC058167D
sbs 1501229942
ROULUNDS 497581
RAMEDER T0610317
RAMEDER T0610381
FIRST LINE FBP1362
BORG & BECK BBP1213
METZGER 140623
HP (ZEBRA) HP2300
ATE 602011
BENDIX 572299B
JURID 572299J
BOSCH 0986465111
ASHIKA 5003324
MITSUBISHI MR389556
WEEN 1511434
JAPANPARTS PA324AF
REMSA 09440
ROADHOUSE 209400
TRW GDB180
ATE 13046058052
ICER 180207
MINTEX MDB2023
MITSUBISHI MB407216
JAPKO 50502
KAWE 80829
MITSUBISHI MB150673
QUINTON HAZELL BP314
DELPHI 20047
AK A97K
AK AN42K
HONEYWELL 2840961
HONEYWELL 572302
WVA 20047
WVA 21109
REMSA 009400
GIRLING 6101809
MITSUBISHI MB377823
MAZDA 898249280
MINTEX MDB1138
ATE 13046059462
QUINTON HAZELL BP471
MITSUBISHI MB597721
SIMER 535
WOKING P194300
SPIDAN 31346
WEEN 1512025
MITSUBISHI MB587016
MITSUBISHI MB193294
BENDIX 572300B
JURID 572300J
MITSUBISHI MB193292
MITSUBISHI XB193296
MITSUBISHI MB058197
E.T.F. 120296
SIMER 265
ACDelco AC058532D
APEC braking PAD664
MITSUBISHI MB058916
PEX 7041
TRW GDB212
MITSUBISHI MB082439
OPTIMAL 9187
ABE C15002ABE
ROADHOUSE 209410
LUCAS ELECTRICAL GDB785
KAVO PARTS BP5512
MAZDA 898249280A
QUINTON HAZELL BLF649
REMSA 09400
ATE 605946
TEXTAR 2069915204T4047
MITSUBISHI MB134729
GIRLING 6102129
E.T.F. 120508
APEC braking PAD727
ROULUNDS RUBBER 497581
FLENNOR FB211147
KBP BP5533
OPTIMAL 9186
VALEO 540456
HP 2618
Brake ENGINEERING PA398
FTE BL1082A1
HP 2596
SBS 1501229942
REMSA 009430
ROADHOUSE 209430
WEEN 1512046
MK Kashiyama D6014
ACDelco AC429981D
MAZDA 898249290
MAZDA 0449114042
PEX 7220
MINTEX MDB1329
HP HP2300
LUCAS ELECTRICAL GDB180
ROULUNDS BRAKING 429981
MK Kashiyama D3010
WOKING P194310
BLUE PRINT ADM54219
COMLINE ADB0317
COMLINE CBP0317
REMSA 009410
REMSA 09430
KAISHIN D6014
ATE 13046059402
CHRYSLER MB407216
BENDIX 572299
BENDIX 572302
BENDIX DB297
KAVO PARTS BP5500
ACDelco AC497781D
A.B.S. 36415
MAPCO 6226
WVA 20476
WVA 20699
MK D6006
SB SP1057
HONEYWELL 572299
FBK AF6006
FMSI 7076D136
FMSI 7118D208
FMSI D1367076
FMSI D2087118
HONEYWELL 2840681
LUCAS ELECTRICAL GDB212
VALEO 551646
TOYOTA 0449114040
TOYOTA 0449114041
TOYOTA 0449114042
MAZDA 0449114060
MAZDA 0449114061
MAZDA 0449114100
MAZDA 0446514280
MAZDA 0449114040
MAZDA 0449114041
MAZDA DBP511102
MAZDA MB058197
MAZDA MB058916
MAZDA MB081588
MAZDA MB082418
MAZDA MB082440
MAZDA MB134729
MAZDA MB150673
MAZDA MB193292
MAZDA MB193294
MAZDA MB377823
MAZDA MB587016
MAZDA MB597721
MAZDA XB193296
NECTO FD0881A
JAPANPARTS JPA502
DJPARTS BP1786
BLUE PRINT ADC44216AF
WOKING P194330
ROULUNDS RUBBER 497781
MK Kashiyama D6001
TOYOTA 0449114060
LUCAS ELECTRICAL GDB828
ATE 605805
BENDIX DB307
TOYOTA 0446514280
UNIPART GBP604
AUGROS 55583124
MITSUBISHI MZ690003
ROULUNDS BRAKING 497581
APEC braking PAD361
KAGER 350772
BLUE PRINT ADG04208
KAWE 009400
NPS M360A24
FMSI-VERBAND 7068D136
FMSI-VERBAND 7076D136
JAPANPARTS JPA324
KBP BP5500
KBP BP5512
DELPHI LP633
MAGNETI MARELLI T0835MM
MAPCO 6436
JAPANPARTS JPA324AF
JAPANPARTS JPA502AF
REMSA BPM009400
REMSA BPM009430
REMSA BPM009440
REMSA PCA009400
REMSA PCA009430
REMSA PCA009440
FMSI-VERBAND 7118D208
FMSI-VERBAND D0195
PAGID T0846
KAWE 009430
DEX 21140
DEX 22520
FIRST LINE FBP1470
E.T.F. 168
E.T.F. 296
E.T.F. 508
KAGER 350906
NECTO FD6704
QUINTON HAZELL 009400
MAZDA S04749280
FERODO FVR634
MINTEX MDB1248
BORG & BECK BBP1283
MOPROD MDP1238
BENDIX 572302S
BENDIX 572302X
BENDIX 572299S
BENDIX 572299X
BARUM BA2112
JURID 2840960
VALEO 598597
BOSCH 0986466991
ROULUNDS 429981
UNIPART GBP604AF
FERODO FDB504
UNIPART GBP909AF
BENDIX DB170
MITSUBISHI MB081588
MITSUBISHI MB082440
QUINTON HAZELL 009430
QUINTON HAZELL BP1165
MITSUBISHI MB193297
MITSUBISHI MB193298
RHIAG 43749
KAGER 350309
ROULUNDS RUBBER 429981
sbs 229942
COMLINE ADB0316
KAWE 009420
E.T.F. 12296
HP (ZEBRA) 2300
HP (ZEBRA) 2596
MEYLE 0252137316W
MAGNETI MARELLI BP0919
MAGNETI MARELLI 363702160884
DELPHI LP736
ROADHOUSE 20941
ROADHOUSE 20944
HP (ZEBRA) 2618
HP (ZEBRA) HP2618
OPTIMAL 9557
FMSI-VERBAND D195
OPTIMAL 9973
REMSA 104102
REMSA 209440
REMSA 50902
REMSA 9573
COMLINE CBP0774
MOTAQUIP VXL397
PAGID T0881
WEEN 1512373
AKEBONO A097K
DOYEN GDB07850828
METELLI 2201150
AKEBONO AN97K
KAWE 009440
KAWE 104102
WOKING 194340
WOKING 3585
sbs 223005
E.T.F. 120727
COMLINE ADB0774
SOLID AUTO (UK) M304013
FIRST LINE 1470
FREN-J 497581
BLUE PRINT ADC44203
GIRLING 6103559
SIMER 0535
FLENNOR FB210642
MK Kashiyama D06014
MK Kashiyama D6006
KAGER 350820
DON NDB64
NECTO FD881
NIPPARTS 3603024
NIPPARTS 3605002
RHIAG 2306317305500
MITSUBISHI MB389555
MITSUBISHI MB87016
QUINTON HAZELL 104102
L?BRO 31283
MITSUBISHI MB895166
MITSUBISHI MB082418
TRW GDB355
TRW GDB729
DELPHI LP1148
DELPHI LP447
UNIPART GBP909
TOYOTA 0449114061
TOYOTA 0449114100
TOYOTA 0449120120
TEXTAR 2047615504
JURID 2840961
JURID 572187J
JURID 572295J
LPR 05P315
TRUSTING 114
BENDIX 324314
JURID 572302
LPR 05P550
BENDIX 572187B
BENDIX 572295B
DODGE MB407216
HP HP2618
TEXTAR 2069915205
BOSCH 0986460978
SACHS 111_0663
BOSCH 986465111
BOSCH BP661
HAVAM HP2300
HAVAM HP2300T
HAVAM HP2376
HAVAM HP2596
HAVAM HP2618
HAVAM HP2927
SACHS 54
BOSCH 0986465110
BOSCH 0986465111
BOSCH 0986466991
BOSCH 986460933
LEMFORDER WVA20699152
TEXTAR 2095515004
TEXTAR 2095614004
TEXTAR 2095614004T4047
TEXTAR 21109155
TEXTAR 7068D136
TEXTAR 7076D136
TEXTAR 7118D195
SBS 223005
TRISCAN 1100009400
TRISCAN 1100009440
TRISCAN 20047
TRISCAN 20476
TRISCAN 429981
TRISCAN 497581
TRISCAN FBP1362
TRISCAN FDB170
TRISCAN FDB634
TEXTAR 2004715504
HP HP2927
HP HP2299
ATE 1304605946202
ATE 20699
ATE 27046021072
BOSCH 0986468541
BOSCH 465111B
VALEO 551680
VALEO 551782
LUCAS ELECTRICAL 6107859
LUCAS ELECTRICAL GDB0785
FTE BL1082F1
FTE BL1129A2
FTE BL1238A1
FTE BL1570F1
HERTH+BUSS JAKOPARTS J3602031
HERTH+BUSS JAKOPARTS J3603024
BENDIX 572305B
CARQUEST BMD195
LPR 05P938
LPR 05P240
JURID 572305J
BENDIX 333784
BENDIX 342035
JURID 2849029
JURID 28409604
JURID 2840681
TEXTAR 20699
A.B.S. 36509
A.B.S. 361511
A.B.S. 36175
TOYOTA 446514180
TOYOTA 446514280
TOYOTA 446514290
TOYOTA 449114040
TOYOTA 449114041
TOYOTA 449114042
TOYOTA 449114201
TOYOTA 449114271
AutoZone PGD195M
AutoZone SGD195M
FERODO FDB0634
TOYOTA 0449114140
TOYOTA 0449114043
MOPROD MDP940
FERODO FDB319
FERODO FDB331
FERODO FDB634A
FERODO FP529
FERODO FP640
DELPHI LP452
DELPHI LP458
TRIPLE FIVE ABP6461
DELPHI 20511
TRW GDB216
TRW GDB312
FREIENSTEIN 0106571550007
HERTH+BUSS ELPARTS J3605002
A.P. LP640
MINTEX MDB1137
MINTEX MDB1216
MINTEX MDB1226
PEX 722
MINTEX MDB1447
MINTEX MDB1448
MINTEX MDB2444
MITSUBISHI MB1932946
MAZDA MB407216
HERTH+BUSS JAKOPARTS J3615000
MITSUBISHI MR389513
QUINTON HAZELL 111300
QUINTON HAZELL 009410
QUINTON HAZELL BP338
QUINTON HAZELL QFD1138AF
QUINTON HAZELL QHR246
QUINTON HAZELL QHR308
QUINTON HAZELL QHR373
QUINTON HAZELL QHR482
QUINTON HAZELL QHS246
MITSUBISHI MB895164

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 7 × 15 × 6 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Mitsubishi bremseklodser”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *