Renault/Peugeot Bremseslange

90,00 kr.

Bendix kvalitets bremseslange passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Dimension: 370 mm

4 på lager

Varenummer (SKU): FL834294 Kategori: Tags: , , ,

Beskrivelse

Bremseslangen passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Renault 18 Saloon
1.4 (1340)
1397
64
04/1978 – 07/1986
1.6 Turbo (1345)
1565
109
10/1980 – 09/1982
1.6 Turbo (1345)
1565
125
10/1982 – 07/1986
1.6 (1341)
1647
73
04/1982 – 07/1986
1.6 (1341)
1647
79
04/1978 – 09/1982
1.6 TS (1342)
1647
97
05/1982 – 07/1986
2.0 (1343)
1995
105
05/1982 – 07/1986
1.6 Turbo Inj.
1647
112
09/1982 – 07/1986
Renault 18 Break
1.6 (1351)
1647
73
01/1982 – 07/1986
2.0 (1353)
1995
105
10/1981 – 07/1986
1.6 TS
1647
97
05/1982 – 07/1986
1.6 Turbo (1355)
1565
109
09/1982 – 07/1986
1.6 4×4
1647
73
01/1983 – 07/1986
1.6 Turbo
1565
125
10/1982 – 07/1986
Citroen LNA
0.6
602
33
11/1976 – 07/1979
0.6
652
34
07/1982 – 04/1985
0.6
652
35
11/1978 – 07/1986
1.1
1124
50
07/1982 – 04/1985
1.0
954
45
07/1984 – 10/1986
Citroen C15
1.1
1124
48
10/1984 – 12/1996
Citroen Visa
II Super X
1219
64
07/1980 – 06/1982
Peugeot 104
1.1
1124
50
08/1980 – 06/1988
1.1
1124
57
07/1976 – 08/1982
1.2
1219
57
08/1979 – 06/1983
1.4
1360
72
08/1979 – 06/1983
1.1
1124
66
09/1978 – 09/1979
Peugeot 104 coupe
1.1
1124
50
08/1979 – 06/1988
1.1
1124
57
08/1979 – 06/1983
1.1
1124
67
08/1975 – 06/1980
1.4
1360
72
08/1979 – 06/1984
1.1
1124
66
09/1973 – 09/1979
Peugeot 204 saloon
1.1
1127
58
09/1975 – 07/1977
1.1
1130
55
07/1969 – 07/1977
1.4 D
1357
45
09/1973 – 12/1977
Peugeot 204 Break
1.1 Grand Luxe
1130
54
05/1969 – 10/1977
Peugeot 304
1.3 GL (M01)
1290
65
09/1972 – 10/1979
1.4 D (M20)
1357
45
10/1976 – 10/1979
Peugeot 304 Break
1.3 (D01)
1290
65
09/1970 – 10/1980
1.4 D
1357
45
10/1976 – 10/1979
Peugeot 504 Saloon
1.8 (M03)
1796
79
01/1971 – 06/1983
2.0 (A1, A13, MY1, MY3)
1971
97
03/1971 – 06/1986
2.0 TI (A12, A14)
1971
106
01/1971 – 06/1983
2.1 D (A20, M20)
2112
65
02/1971 – 07/1986
Peugeot 504 Break
1.8 (F01, E01)
1796
73
04/1971 – 07/1986
2.0 (D11, F11)
1971
92
04/1971 – 07/1986
2.1 D (E20, F20)
2112
65
04/1971 – 07/1986
2.3 D (D40, F40)
2304
69
07/1975 – 07/1986
Peugeot 504 Pickup
1.6
1618
63
01/1980 – 06/1987
1.8
1796
72
07/1987 – 12/1989
1.9 D
1948
54
01/1980 – 12/1989
2.3 D
2304
69
01/1980 – 12/1989
Peugeot 505 Break
2.0
1971
94
08/1983 – 12/1985
2.2
2165
114
01/1986 – 12/1993
2.5 Diesel
2498
70
01/1986 – 12/1993
2.5 Diesel
2498
75
08/1983 – 12/1993
2.0
1971
98
09/1985 – 11/1987
2.0
1971
82
04/1982 – 11/1987
2.2 GTI
2165
122
09/1985 – 12/1986
2.5 Turbo Diesel
2498
105
10/1986 – 12/1993
2.3 Diesel
2304
80
04/1982 – 06/1986

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikat
Nummer
DELPHI LH2136
BENDIX 171078B
METZGER 4112136
TRW PHB173
MAGNETI MARELLI 440019018165
STOP 171078S
A.B.S. SL2720
FTE 350404E0
CORTECO 19018165
FERODO FHY2002
NK 859909
GIRLING 9002173
ABE C85101ABE
ABE C86104ABE
HP BH15579
ROADHOUSE 190309
LPR 6T46069
MALò 8383
CEF 510418
WOKING G190309
TEXTAR 40044900
REMSA 190309
REMSA 190304
ROADHOUSE 190304
WOKING G190304
BREMBO T61011
MGA F4023
VILLAR 6184267
ORIGINAL IMPERIUM 23280
KAWE 510418
KAGER 380544
Brake ENGINEERING BH770324
REMKAFLEX 1206
sbs 1330859909
FENOX PH212136
SPIDAN 39107
FENOX PH210323
FIRST LINE FBH6059
PEUGEOT 480620
CITROEN 91500900
CITROEN 7910022619
RENAULT 7701349126
RENAULT 7704001943
TALBOT 7910021226
TALBOT 480620
CITROEN 7910021226
TALBOT 480619
TALBOT 9750696080
PEX 32010
PEUGEOT 480627
TALBOT 480627
NK 853738
BENDIX 171090B
QUINTON HAZELL BFH4405
TRW PHB133
ATE 83519603463
ATE 24511203503
CORTECO 19032242
BOSCH 1987476150
RENAULT 84142360
MAGNETI MARELLI 440019026702
METZGER 4110916
MAPCO 3770
PEUGEOT 7910021226
GIRLING 9002133
QUINTON HAZELL HBS4405
FERODO FHY2150
QUINTON HAZELL BFH4475
CEF 510023
VOLVO 8414236
QUINTON HAZELL BFH1097
TRISCAN 815038101
LUCAS ELECTRICAL GHP297
BOSCH 1987476280
ATE 24511203463
LUCAS ELECTRICAL PHB133
CITROEN 480619
CITROEN 480620
BENDIX FL834294
RENAULT 8414236
MEYLE 11145250044
CORTECO 19026702
ATE 330427
ATE 83519603453
LUCAS ELECTRICAL PHB173
Brake ENGINEERING BH772136
TALBOT 7910022619
A.B.S. SL2317
SASIC SBH0144
PIRELLI 12519
UNIPART GBH628
DELPHI LH324
MOPROD BH610
PEUGEOT 7910022619
PEUGEOT 91500900
SASIC SBH0138
sbs 1330853738
ATE 330614
ATE 27500008203
BENDIX 834294
FAG 3504040
Brake ENGINEERING 772136
ORIGINAL IMPERIUM 23285
MOTAQUIP VBH406
TRISCAN 815032102
TALBOT 91500900
QUINTON HAZELL BFH4700
PEUGEOT 481622
FTE 3504040
CITROEN 7910022623
CITROEN 95494014
DELPHI BFH1097
DELPHI BFH4405
TRW GHP297
TRW GHP552
FEDERAL HH1143
UNIPART GBH1002
MAGNETI MARELLI 440019032242
REMKAFLEX 1037
CITROEN 481622
CEF 510419
CEF 510026
CEF 510229
PAGID 84135
TRISCAN 815028103
SAMKO 6T46069
WOKING G190306
MGA F4567
MGA F4418
GIRLING 9002175
DANA PHBH358
LUCAS ELECTRICAL PHB175
ATE 2451120350302
LUCAS ELECTRICAL GHP552
LUCAS ELECTRICAL GHP556
ROADHOUSE 190306
REMSA 190306
A.B.S. SL2148
BOSCH 1987476150
SBS 1330853738
SBS 1330859909
HAVAM 132010
ATE 330118
A.B.S. SL5746
OJD (QUICK BRAKE) 32010
OBTEC A/S 810271206
MALò 8388
GIRLING 9002159
ROULUNDS RUBBER 73006
EURODEAL /ROULUNDS R 32010
AUTO DELTA BH1725
TECNOFLEX 3021107
WOLF 3021107
PEUGEOT 7910022612
METZGER 510023
METZGER 510418
PEX 3201
PIRELLI 12521
PIRELLI 13169
MOPROD BH725
MOPROD BH730
TRW 32946171
DELPHI LH0323
TRW PHB159
TRW PHB160
DELPHI 3504040
DELPHI LH0324
DELPHI LH0317
PEX 32308
PEX 32309
TRW GHP298
TRW GHP519
TRW GHP521
PIRELLI 12517
PIRELLI 12518
BREMBO T61101
PIRELLI 13618
PIRELLI 13619
UNIPART GBH573
METZGER 4112143
DELPHI LH3643
DELPHI LH2143
MAGNETI MARELLI 440019018659
MAGNETI MARELLI 440019020032
MAGNETI MARELLI 440019020343
PEUGEOT 480621
PEUGEOT 480623
FORD 480627
FTE 325404E0
FTE 347404E0
CITROEN 8414236
CEF 510230
CEF 510028
BENDIX FL834484
BENDIX FL834514
REMKAFLEX 1217
REMKAFLEX 1619
REMKAFLEX 3947
REMKAFLEX RMSL1217
REMKAFLEX SL1619
QUINTON HAZELL QBH6952
QUINTON HAZELL QBH8161
QUINTON HAZELL QBH9700
SIMCA 480620
SIMCA 7910021226
VOLVO 8410251
FERODO FHY2192
BREMBO FHY2002
PORSCHE 7910022619
RENAULT 7701348920
RENAULT 7701349336
RENAULT 7701365516
RENAULT 7704001938
RENAULT 7704001948
QUINTON HAZELL BFH4479
HITEC SL2148
HITEC SL2317
TRISCAN 815028215
TRISCAN 815038103
MAFIX FF425
MAFIX FF430
NK 859907
A.B.S. SL2317
ABE C85130ABE
STOP 171074S
FIRST LINE FBH6575
MOTAQUIP VBH489
MOTAQUIP VBH629
STOP 171099S
AUTO DELTA BH1730
ORIGINAL IMPERIUM 23312
SPIDAN 39235
MGA F4445
MGA F4028
RHIAG MF0023
Brake ENGINEERING BH770323
FENOX PH218387
COFLE BH071200
KAWE 95035
KAWE 510028
KAWE 510230
OPTIMAL BSL211
OPTIMAL BSL914
NK 859923
FAG 385404E1
RAYBESTOS BH380347
CORTECO 19018163
CORTECO 19018659
CORTECO 19018660
LUCAS CAV GHP297
ATE 24511203853
ATE 27500008053
ATE 24511203443
LPR 6T46065
BENDIX 171087B
BENDIX 834452
BENDIX 171099B
A.B.S. SL3233
LPR 6T47418
BENDIX 171072B
BENDIX 171074B
ATE 330392
BOSCH 1987476461
BOSCH 1987476683
HAVAM BH15579
HAVAM CY7577A
SACHS 1920235
SACHS 1920345

Yderligere information

Vægt 1 kg
Størrelse 3 × 40 × 3 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Renault/Peugeot Bremseslange”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *