VW bremseklodser

120,00 kr.

Bendix kvalitets bremseklodser passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Beskrivelse:

Foraksel:

Tykkelse [mm]: 15,5

Brede [mm]: 76,8

Højde [mm]: 70

5 på lager

Varenummer (SKU): 571236B Kategori: Tags: ,

Beskrivelse

Bremseklodserne passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
VW Transporter T2 Bus
1.6
1584
50
08/1970 – 04/1979
1.8
1795
68
11/1973 – 07/1975
2.0
1970
70
08/1975 – 04/1979
1.7
1679
66
08/1971 – 10/1973
VW Transporter T2 Box
1.6
1584
50
08/1970 – 04/1979
1.7
1679
67
08/1971 – 12/1973
2.0
1970
69
08/1975 – 07/1979
1.8
1795
68
11/1973 – 07/1975
VW Transportet T2 Flatbed
1.6
1584
50
08/1968 – 07/1979
VW Transporter T3 Bus
1.6
1584
50
05/1979 – 12/1982
1.6 D
1588
50
01/1981 – 07/1987
1.6 TD
1589
70
08/1984 – 07/1992
1.9
1913
60
08/1982 – 07/1992
1.9
1913
78
08/1982 – 07/1992
1.9
1913
83
01/1983 – 07/1985
2.0
1970
70
05/1979 – 12/1982
2.1
2110
95
08/1985 – 07/1992
2.1 CAT
2110
95
06/1989 – 07/1992
1.9
1913
90
08/1983 – 07/1985
1.9 Syncro
1913
78
02/1985 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
95
08/1985 – 07/1992
1.6 TD Syncro
1589
70
03/1986 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
112
01/1986 – 07/1992
VW Transporter T3 Box
2.1
2110
95
08/1985 – 07/1992
1.9
1913
60
10/1982 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
95
08/1985 – 07/1992
2.0
1970
69
05/1979 – 04/1986
1.6
1584
50
05/1979 – 12/1982
1.9
1913
78
10/1982 – 07/1992
1.6 TD
1589
69
10/1984 – 07/1992
1.9 Syncro
1913
78
11/1984 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
112
03/1986 – 07/1992
1.6 TD Syncro
1589
69
03/1986 – 07/1992
1.6 D
1588
50
01/1981 – 07/1987
2.1
2110
112
03/1986 – 07/1992
1.9
1913
90
08/1983 – 02/1989
1.9
1913
83
10/1984 – 02/1989
VW Transporter Flatbed
1.6 TD
1589
70
10/1984 – 07/1992
2.1
2110
95
08/1985 – 07/1992
1.9 Syncro
1913
78
12/1984 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
95
08/1985 – 07/1992
2.1 Syncro
2110
112
03/1986 – 07/1992
1.6 TD Syncro
1589
69
03/1986 – 07/1992
2.0
1970
69
05/1979 – 04/1986
1.9
1913
60
09/1982 – 07/1992
1.9
1913
78
08/1982 – 07/1992
2.1
2110
112
03/1986 – 07/1992
1.6 D
1588
50
01/1981 – 07/1987
1.9
1913
90
08/1984 – 07/1985
1.6 TD
1588
69
08/1985 – 07/1987

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikant
Nummer
AUDI 251698151D
MERCEDES-BENZ 0005860842
MERCEDES-BENZ 91135194901
PORSCHE 0003595007
PORSCHE 211615115D
PORSCHE 2116981512
PORSCHE 211698151E
PORSCHE 91135194401
PORSCHE 91135195006
VW 211698151G
VW 251698151
VW 251698151A
VW 251698151B
VW 251698151D
VW 251698151E
SPIDAN 30049
ATE 13046040482
ATE 13046060282
ATE 606028
PAGID T0303
PAGID T0475
PAGID T4116
LUCAS ELECTRICAL GDB100
LUCAS ELECTRICAL GDB407
VALEO 540039
VALEO 551427
VALEO 597001
VALEO 598106
VALEO 598111
BOSCH 0986460111
BOSCH 986460111
LEMFORDER 2055503
TEXTAR 2001102
TEXTAR 2001104
TEXTAR 2001107
TEXTAR 2001108
TEXTAR 2001118504T400
TEXTAR 2001119004
TEXTAR 2001119004T400
TEXTAR 2001119004T405
JURID 571236D
JURID 571236J
BENDIX 571236B
FTE BL1006A1
QUINTON HAZELL 000200
QUINTON HAZELL 000220
QUINTON HAZELL BLF291
QUINTON HAZELL BP291
FERODO FDB128
FERODO FDB84
FERODO FSL84
FERODO FVR84
FERODO TAR84
BREMBO P23001
BREMBO P65001
BREMBO P85002
BREMBO P85004
MINTEX MDB1003
MINTEX MDB1005
MINTEX MDB1455
PEX 7162
PEX 7180
BORG & BECK BBP1041
ZIMMERMANN 200111851
DELPHI LP61
METZGER 000220
METZGER 180011
MAGNETI MARELLI 363700200475
MAGNETI MARELLI 363700204116
MAGNETI MARELLI 363702160013
MAGNETI MARELLI 363702160105
FEBI BILSTEIN 16300
TRISCAN 811010203
TRISCAN 811029211
METELLI 2200780
NK 224706
OPTIMAL 2131
MEYLE 0252001118
ROADHOUSE 200200
ROADHOUSE 200220
REMSA 000200
REMSA 000220
REMSA 00200
REMSA 00220
ICER 180011
VAICO V108122
RAMEDER T0610832
RAMEDER T0610908
HP 2159
SBS 1501224706
DENCKERMANN B110850
ROULUNDS 463481
A.B.S. 360251
LPR 05P026
TRUSTING 0800
MOPROD MDP84
TRW GDB100
TRW GDB407
SWAG 30916300
HP (ZEBRA) HP2159
ACDelco AC058026D
ACDelco AC463481D
FLENNOR FB210196
FLENNOR FB210778
NECTO FD0497V
NECTO FD4141V
NECTO FD451A
NECTO FD497V
MGA 311
MGA 58
Brake ENGINEERING PA233
APEC braking PAD126
FREMAX FBP0308
JP GROUP 698215003ALT
GIRLING 6101002
GIRLING 6104072
KAWE 000200
KAWE 000220
KAWE 220
fri.tech. 0800
sbs 1501224706
E.T.F. 120082
CIFAM 8220780
WOKING P102300
WOKING P102320
VILLAR 6260026
VILLAR 6260135
VILLAR 6260413
SIMER 205
RAICAM 0040
RAICAM 0041
TEMPLIN 010142120739
OPEN PARTS BPA000220
FIRST LINE FBP1058
VEMA 830041
GALFER 20013
ABE C1W015ABE
WEEN 1512250
WEEN 1512471
LUCAS GDB100
LUCAS GDB407
FMSI 7273D384
FMSI D3847273
HONEYWELL 2840523
HONEYWELL 571236
WVA 20342
WVA 20386

Yderligere information

Vægt 2 kg
Størrelse 6 × 10 × 4 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “VW bremseklodser”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *