Peugeot bremseslange

88,00 kr.

Bendix kvalitets bremseslange passer til følgende bilmodeller se tabellen nedenfor.

Dimension: 235 mm

6 på lager

Varenummer (SKU): FL833580 Kategori:

Beskrivelse

Bremseslangen passer til følgende bilmodeller se venligst i tabellen nedenfor.

Model
ccm
HK
Årgang
Peugeot 504 Saloon
1.8 (M03)
1796
79
01/1971 – 06/1983
2.0 (A1, A13, MY1, MY3)
1971
97
03/1971 – 06/1986
2.0 TI (A12, A14)
1971
106
01/1971 – 06/1983
1.8 (A01, A03)
1796
82
07/1968 – 02/1971
1.8 Injection (A02)
1796
97
07/1968 – 02/1971
1.9 D (M20)
1948
54
03/1973 – 07/1986
2.1 D (A20, M20)
2112
65
02/1971 – 07/1986
2.3 D (A40, A45)
2304
69
07/1975 – 12/1983
1.8
1796
75
09/1979 – 08/1982
2.0
1971
94
09/1979 – 08/1982
2.1 D
2112
58
09/1979 – 08/1982
Peugeot 504 Cabriolet
2.0
1971
102
10/1974 – 08/1982
Peugeot 505
1.8
1796
75
06/1981 – 10/1985
1.8
1796
82
01/1982 – 10/1985
2.0
1971
97
11/1980 – 12/1985
2.0
1971
98
09/1985 – 09/1991
2.0 TI,STI
1995
110
08/1979 – 10/1986
2.2 Turbo Injection
2155
155
03/1984 – 10/1988
2.2
2165
114
03/1986 – 12/1993
2.2
2165
116
05/1981 – 10/1984
2.2 GTI
2165
122
08/1983 – 12/1993
2.8 GTI V6
2849
143
06/1986 – 12/1993
2.3 Turbo Diesel
2304
80
09/1980 – 06/1986
2.5 Diesel
2498
75
06/1981 – 12/1993
2.5 Turbo Diesel
2498
90
10/1983 – 12/1993
2.5 Turbo Diesel
2498
105
10/1986 – 12/1993
2.5 Diesel
2498
69
10/1981 – 11/1990
1.8
1796
84
09/1985 – 10/1986
2.2 Turbo Injection
2155
150
01/1986 – 12/1987
2.5 Turbo Diesel
2498
95
10/1983 – 12/1990
2.2 Turbo Injection
2155
174
06/1987 – 12/1988
2.0
1971
90
04/1983 – 09/1985
2.0 GTi
1995
113
10/1989 – 08/1991
2.2 Turbo
2155
179
07/1985 – 09/1988
2.3 D
2304
69
05/1979 – 09/1984
Peugeot 505 Break
2.5 Diesel
2498
70
01/1986 – 12/1993
2.5 Diesel
2498
75
08/1983 – 12/1993
2.5 Turbo Diesel
2498
90
10/1985 – 11/1987
2.5 Turbo Diesel
2498
105
10/1986 – 12/1993
1.8
1796
84
10/1985 – 09/1989
2.5 D
2498
95
10/1985 – 08/1991
Peugeot 604 Saloon
2.7 TI,STI
2664
144
08/1977 – 05/1983
2.7 SL
2664
136
08/1977 – 05/1983
2.3 TD
2304
80
09/1979 – 05/1983
2.8 GTI
2849
150
09/1983 – 07/1987
2.5 TD
2498
90
08/1983 – 12/1986
2.0
1971
95
03/1983 – 02/1987

I nedenståensde tabel findes omsætnings nummer til andre mærker og til OEM nummer.

Fabrikant
Nummer
BENDIX 171067B
TRW PHA240
DELPHI LH0318
ATE 24522802163
CORTECO 19018678
CEF 510203
FTE 210605E0
MAGNETI MARELLI 440019018678
PEX 22017
A.B.S. SL3439
GIRLING 9001240
WOKING G190022
ROADHOUSE 190022
REMSA 190022
TEXTAR 40011500
LPR 6T46059
FERODO FHY2014
QUINTON HAZELL HBS4699
BREMBO T61002
MALò 8506
VILLAR 6184137
MGA F4203
MAPCO 3336
NK 8523137
ORIGINAL IMPERIUM 23302
Brake ENGINEERING BH770318
KAWE 510203
sbs 13308523137
FENOX PH210318
REMKAFLEX 2216
HAVAM 122017
KAGER 380555
FENOX PH212139
FENOX PH214729
SPIDAN 39459
WAGNER BH123820
PEUGEOT 481619
TRISCAN 815010202
FIAT 55701046
QUINTON HAZELL BFH4699
ATE 83526302103
BOSCH 1987476377
FTE 2106050
QUINTON HAZELL BFH4216
DELPHI LH318
BENDIX FL833580
BENDIX L533530
BENDIX L533580
HP BH05865
FIRST LINE FBH6275
DELPHI BFH4216
PIRELLI 13317
PEUGEOT 481625
FIAT 7667806
FIAT 7670215
FIAT 46434371
FIAT 7619751
ALFA ROMEO 55701046
ALFA ROMEO 71736920
MAGNETI MARELLI 440019034329
METZGER 510203
NK 853715
VAICO V240086
LUCAS ELECTRICAL PHA240
KIA D00143810A
TRW GHP689
ALFA ROMEO 7667806
LANCIA 7667806
LANCIA 7670215
sbs 1330853715
MALò 80187
LUCAS ELECTRICAL GHP689
CORTECO 19034329
PAGID 84031
WOLF 3021122
ATE 330150
ATE 330908
PEUGEOT 481630
PEUGEOT 481621
LADA 21013512010
A.B.S. SL2326
A.B.S. SL3335
LPR 6T47965
CITROEN 7910022622
TRW 32946172
TRW 32946288
TRW GHP281
TALBOT 481621
TALBOT 481630
BREMBO T23189
MOPROD BH755
MAGNETI MARELLI 440019018132
MAGNETI MARELLI 440019018661
MOPROD BH604
UNIPART GBH758
PEX 22104
PEX 22506
FEDERAL HH1235
FERODO DDF1557
BREMBO FHY2014
QUINTON HAZELL HBS4521
TRW PHA189
TRW PHA225
TRW PHA317
TRW PHNPI4016
DELPHI 2106050
DELPHI LH0235
DELPHI LH1144
DELPHI LH2139
DELPHI LH3242
DELPHI LH6179
METZGER 4113242
METZGER 4114729
FIAT 5570146
FIAT 71736920
FIAT 7586906
NAPA 36974
CITROEN 481619
CITROEN 481620
CEF 516870
AUTOSPECIALTY HB14304
CARQUEST SP6273
CENTRIC 15010304
DORMAN H36974
LANCIA 71736920
FIAT 7632114
FIAT 46554127
HAVAM BH05865
SACHS 1920374
BOSCH 476377H
SBS 852369
TRISCAN 815010202
LPR 6T46076
LPR 6T47040
BOSCH 1987481334
A.B.S. 3920
REMKAFLEX 2419
REMKAFLEX 2422
REMKAFLEX 2532
REMKAFLEX RMSL2249
BENDIX 171085B
BENDIX 171173B
BENDIX 171321B
BENDIX 171322B
BENDIX 312013B
BENDIX 78642
BENDIX 833580
HITEC SL2326
ABE C86216ABE
ABE C88109ABE
ABE C88236ABE
ABE C88243ABE
TRISCAN 815028206
TECNOFLEX 3021122
STOP 171067S
STOP 171173S
MOTAQUIP VBH503
ORIGINAL IMPERIUM 23751
PIMAX AA1252
PIMAX AA1290
ROADHOUSE 190605
REMSA 190605
FAG 2106050
NK 853237
NK 853706
MAPCO 3715
RAYBESTOS BH36974
OJD (QUICK BRAKE) 22017
DANA PHBH104
SPIDAN 41839
SPIDAN 41852
BECK/ARNLEY 0731424
Brake ENGINEERING 770318
Brake ENGINEERING BH770235
Brake ENGINEERING BH770236
SASIC SBH0173
FENOX PH213242
Brake ENGINEERING BH772139
APEC braking HOS3629
COFLE BH111284
GIRLING 9001189
GIRLING 9001225
GIRLING 9001317
KAWE 510417
KAWE 516876
KAWE 516877
MALò 8384
SAMKO 6T46059
WOKING G190605

Yderligere information

Vægt 1 kg
Størrelse 30 × 300 × 30 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Peugeot bremseslange”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *